Ostukorv

14-päevane taganemisõigus

14-päevane taganemisõigus


Vastavalt Võlaõigusseaduse §-le 56 võib tarbija sidevahendi abil sõlmitud lepingust taganeda 14 päeva jooksul. Tähtaeg algab päevast, mil kaup on jõudnud tarbijani.

14-päevase tagastamisõiguse kasutamiseks ei tohi tellitud kaupa kasutada muul viisil kui on vajalik kauba olemuses, omadustes ja toimimises veendumiseks viisil nagu see on lubatud kauba testimiseks füüsilises poes.

Tagastatav kaup peab olema originaalpakendis ja ei tohi olla kasutatud.

Kauba tagastamise kulud kannab ostja, välja arvatud juhul, kui tagastamise põhjus seisneb asjaolus, et tagastamisele kuuluv asi ei vasta tellitule (nt vale või defektiga asi).

Taganemisõiguse kasutamiseks teavitage meid oma otsusest, saates e-kirja aadressile e-pood@common.ee , kus on kirjas Teie ees- ja perekonnanimi, e-posti aadress, telefoninumber, tellimuse number, kauba kättesaamise kuupäev, tootekood ning arvelduskonto number.

Taganemisõigus puudub kaubal, mis on valmistatud arvestades lepingupooleks oleva tarbija isiklikke vajadusi või mis on valmistatud tarbija esitatud tingimuste kohaselt. Siia alla kuuluvad näiteks diivanid, mis on valmistatud erimõõdus või mis on toodetud kasutades kangaid, mis ei kuulu diivanitootja tavavalikusse.

Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.

 


Ostes Common e-poest, nõustub tarbija kauba tagastamiseks järgmiste tingimustega:

 

1. Tagastatav kaup peab olema kasutamata ja originaalpakendis. Tarbija peab toote originaalpakendi avama ettevaatlikult ja seda kahjustamata. Kui pakend ei ole avatav, siis ei pea tagastatav toode olema originaalpakendis.

2. Taganemisõiguse kasutamiseks peab tarbija saatma e-kirja mitte hiljem kui 14 päeva jooksul pärast kauba kättesaamist.

3. Tarbija kohustub kandma kauba tagastuskulud , mille suurus lepitakse kokku koostöös kaupmehega, välja arvatud juhul kui tagastamisele kuuluv toode ei vastanud tarbija tellimusele.

4. Lepingust taganemisel tuleb tarbijal ostetud asi viivitamatult (kuid mitte hiljem kui 14 päeva jooksul) pärast lepingust taganemisest teatamist tagastada. Tagastamisviisi lepime eelnevalt kokku.

5. Common e-pood kohustub 14 päeva jooksul peale lepingust taganemise teate saamist tagastama tarbijale tagastatud kauba eest tasutud summa. 

6. Taganemisõigus ei kohaldu, kui ostjaks on juriidiline isik.


Taganemisõiguse näidisvorm

 

Aderico OÜ-le
Tööstuse tee 8, Tõrvandi, 61715
e-post: e-pood@common.ee 

Käesolevaga taganen tellimusest 100000000, mille esemeks on järgmine toode - diivan 123.


Kauba kättesaamise kuupäev: 01.01.2014
Tarbija nimi: Mari Tamm
Tarbija aadress: Seene 1, Kuuse küla, Eesti
Telefoninumber:
Tarbija arveldusarve number:
Kuupäev: