facebook

Header

Content

Kuidas hooldada madratsit? (30.03.2015)

1)     Enne madratsi kasutamist eemaldage madrats transpordipakendist!

2)     Kvaliteetse madratsi toime avaldub vaid heal voodipõhjal. Tootjatehas Kolo annab oma madratsitele 2 aastat garantiid vaid juhul kui madratsit kasutatakse koos voodipõhjaga, mille lippide vahekaugus jääb tehase poolt ettenähtud mõõtudesse.

NB! Mitte-sobiva voodipõhja kasutamisest tulenevaid pretensioone ei arvestata!

3)     Kasutage alati madratsi suurusele vastavat voodipõhja. Ärge pressige madratsit voodi sisse, mille sisemõõdud on väiksemad madratsi omadest!

4)     Vedrumadratsi aluseks pole soovitatav kasutada reguleeritava pea- ja jalutsiosaga voodipõhja.

5)     Vedrumadratsit pole soovitatav kokku keerata ega voltida. Madratsi kokku keeramine ka hetkeks võib põhjustada madratsi vedrudele püsivaid kahjustusi.

6)     Kasutage madratsi liigutamiseks madratsi käepidemeid vaid äärmisel juhul. Pidevalt madratsit käepidemetest kandes võivad need madratsi raskuse tõttu küljest ära tulla ning ka madratsi kangast kahjustada.  

7)     Kasutage kattemadratsit. Kattemadrats kaitseb põhimadratsit ning annab une ajal kehale vajaliku toe.

8)     Pöörake oma madratsit 4 korda aastas, et madratsi sees olevad materjalid saaksid taastuda. Madratsi regulaarne pööramine annab võimaluse madratsi materjalidel taastuda ning pikendab madratsi kasutusiga märgatavalt.

9)     Madratsi puhastamiseks plekkidest kasutage õrnasid puhastusvahendeid ja leiget või jahedat vett. Äravõetavaid katteid on lubatud pesta automaatpesumasinas temperatuuril kuni 60 0C. Madratsikatteid ei tohi tsentrifuugida!  Madratsikatteid kuivatatakse  „rippasendis“.

10)   Madratsi puhastamiseks on soovitatav kasutada keemilist kuivpuhastust.

11)   Pidev raskuse koondamine vaid madratsi äärele võib põhjustada madratsi vedrude kahjustamist. Võimalusel vältige istumist ja toetamist madratsi ääre peal.

12)  Madratsi vedrustus võib saada kahjustada kui madratsi peal hüpatakse!

Esimesel kolmel kuul on soovitatav madratsit pöörata sagedasti – 2 korda kuus, hiljem vähemalt 4 korda aastas. See lubab materjalil  paremini taastuda ning võimaldab madratsil õiget kuju saavutada.

 

Õigete kasutamisvõtetega on võimalik madratsi kasutusiga tunduvalt pikendada. Sellest hoolimata tuleb arvestada, et ka kõige kvaliteetsem madrats kulub pideva kasutamisega. Madratsit soovitatakse vahetada keskmiselt iga 6-7 aasta järel.

 

GARANTIITINGIMUSED

Kolo madratsiatehas annab madratsile ja kattemadratsile kaheaastase garantii. Garantii kehtib vaid juhul, kui toodet kasutatakse sihtotstarbeliselt ning lähtuvalt hooldusjuhisest. Garantii katab tootmisvead ja kõrvalekalded, mille tagajärjel tekivad materjali enam kui 2 cm sügavused muljumisjäljed.  Madratsi vedamisel, valel hooldamisel või mittesihipärasel kasutamisel tekkinud vigadele garantii ei laiene.

Pretensiooni saab esitada juhul kui ei ole madratsiga juhtunud järgnevalt:

  1. Kui madrats on märjaks saanud või läbi ligunenud. Madratsi materjalid imavad vedelikke ning madratsi märgumine vähendab toote funktsionaalsust.
  2. Kui madrats on kokku painutatud.
  3. Kui madrats on väga määrdunud või ebahügieeniline.
  4. Kui madratsi kasutamise, puhastamise ja hooldamise juhendeid ei ole järgitud või kui madratsit on kahjustatud muul viisil kehva hooldamise või hooletu kasutamise tagajärjel.
  5. Kui madrats parandatakse, siis algne garantiiperiood ei pikene.  
 
 

Kuidas hooldada madratsit?
Tagasi