Kuigi eraldiseisev tuba söögilauale ja toolidele ei ole tänapäeval enam igas majapidamises tavapärane, on siiski paljudes kodudes ühine einestamisala endiselt olemas. See on tavaliselt paigutatud kööki või avatud planeeringuga elutuppa.

Kui varasemalt oli koduse söögitoa peamine roll pere ühine einestamine ja külaliste võõrustamine meeldivaks ja meeldejäävaks muuta, siis aastal 2023 on söögituba saanud ka paljudele peredele saanud kontoriks või klassiruumiks. Nüüd, kus söögitoa seinast on saanud taust videokõnedele ja kohtumistele, kas oled ehk märganud, et ruum vajaks veidi värskendust?

Selleks oleme kokku pannud 2023 aasta trendid söögitoa sisustamisel, mis ei keskendu ainult esteetilisele ilule vaid on samal ajal ka hubane ja funktsionaalne.

 

1. Raamist väljas ja vähem traditsiooniline

 

söögilaud ja toolid

 Tool Nelson

Kombineeri erinevaid materjale ja stiile – puit ja tekstiil, tekstiil ja metall, metall ja klaas või mis iganes meelejärgi on. Ei ole oluline, mis stiili, materjali või tooni kasutad, lihtsalt keskendu hubase ja sooja interjööri loomisele. Lisa ruumi mõned omapärased skulptuurid, pildid, vaibad ja dekoratiivpadjad ja oledki loonud kerge vaevaga ruumi, mis on lõõgastav, mugav ja mitmekülgne.  

tool nora, puidust söögilaud

Söögitoa kollektsioon Chara ja Nora toolid

2. Ümmargused söögilauad

 

ümmargune söögilaud, kuldne, marmor

Söögilaud Bolzano ja toolid Geneve

Ümmargused lauad on tavaliselt väiksemad ja ei võta palju ruumi. Ei ole oluline, mis materjal või toon – ümarad vormid loovad avarama ja vabama atmosfääri.

puidust söögilaud ümmargune

Ümmarguste söögilaudade valik pole mööblipoodides ammu olnud nii suur kui praegu. See on kindlasti trend, mis jääb kestma veel aastateks.

 

3. Multifunktsionaalne modernne mööbel

 

disaintool, puidust mööbel

Söögituba pole enam ruum ainult einestamise jaoks, vaid sellest on saanud keskkond nii õppimiseks kui lõbusalt aja veetmiseks. Sisusta tuba nii, et see täidaks erinevaid rolle erinevatel hetkedel päevast. Efektsed on erilised disaintoolid või pink söögilaua ääres. Pingid söögitoas on käesoleval aastal eriti trendikad ning annavad samal ajal ka ruumi avarust juurde.

tool_emilia

Emilia toolid

Kui söögilaud on parajalt suur või pikendatav, aga igapäevaselt ei ole tarvis kasutada nii palju toole kui laud mahutab, siis vali toolid, mis sobivad paigutamiseks ka magamistuppa või esikusse. Nii saad teinekord puuduolevad istekohad kodus kokku koguda ja vajaduse korral söögilaua taha paigutada.


4. Too loodus tuppa

 

söögilaud, söögitoolid

Tool Nelson

Toataimede ja roheluse trend jätkub endiselt. Aastal 2021 on suuresti esiplaanil maalähedased toonid – pruunid, beežid ja rohelised. Rikasta intejööri erinevate toataimede, naturaalsete materjalide ja sisustuselementidega.

 

5. Looduslikud materjalid

naturaalne tool, rotang mööbel, puidust laud
Vaip Bombay


Kõik, mis on looduslik ja naturaalne, on käesoleva aasta kindel trend. Naturaalne punutud materjal, rotangmööbel ja puit loovad hubase sooja ruumi, kus tervel perel mõnus aega on veeta.

 

Pea meeles, et ilmastikukindel mööbel ei ole mõeldud vaid aeda või terrassile. Troopilise hõnguga elu-, söögi- või magamistoa saad kerge vaevaga luua rotangmööbliga. Nii võid kevade saabudes ka söögitoolid mugavalt rõdule paigutada ilma, et peaks kartma, et need päikese või vihma käes kahjustada saaksid.

Millised 2023 aasta trendid kõnetavad Sind kõige paremini? Käesolev aasta on täis üllatusi, rõõmu ja õnne – alusta sisustamist uue hingamisega ning tee enda söögitoast perekonna keskpunkt, kus kõigil on hea ja mugav suur osa oma päevast mööda saata.