aiatool

 

Mugav õueruum koduhoovis või rõdul on hea koht lõõgastumiseks ja aja viitmiseks.
Hubase õueala loomiseks oleme kokku kogunud 7 käesoleva aasta sisustustrendi aia ja terrassi kujundamisel.
Siit leiavad inspiratsiooni ka need, kellel rõdu, aeda või terrassi kodus ei ole.

 

rotangmoobel

 

1. Rotangmööbel

 Naturaalsest rotangist punutud mööbel sobib igasse aeda. Punutised teevad mööbli õhuliseks ning loovad romantilise õhkkonna, kus õdus õhtupäikest nautida.

Rotangmööbel ei ole ainult trendikas õuealal, see sobib suurepäraselt ka siseruumidesse. Naturaalsed materjalid on ajatud ja loovad hubase atmosfääri.

 ouevaip

 

2. Õuevaip

Õuevaip on lihtne sisustuselement, millega välist istumisala elavdada. Nagu ka interjööris, ühendab terrassil vaip kujunduse tervikuks ja loob hubasust. Lisaks on sellel mõnus paljajalu astuda.

Kui varem tundsime õuevaibad kaugelt juba ära nende erksate toonide või kontrastsete mustrite järgi, siis nüüd koguvad üha enam populaarsust looduslikud ja rahulikumad toonid.

 

makramee

 

3. Makramee

Üks populaarsemaid sõnasid viimasel ajal kodukujundajate seas on kahtlemata makramee. Kauni käsitööna valmistakase erinevaid lambikupleid, seinariiuleid, kardinaid ja palju muud.

Makrameetehnikas valmistatud esemed sobivad nii maakodusse kui ka moodsasse elamisse, õue ja siseruumidesse.

 tiikpuust aiamööbel

 

4. Tiikpuust aiamööbel

Looduslikest materjalidest valmistatud mööbel on ilus ning vastupidav. Üks parimaid materjale aiamööbli valmistamiseks on tiikpuu. See on ilmastikukindel ja jääb püsima paljudeks aastateks.


Küll aga vajab puidust mööbel aeg-ajalt hooldust, et see oleks endiselt uueväärne ja vastupidav. Enne puidust mööbli soetamist tasub kindlasti uurida selle hooldamise kohta.

 

aiadiivan

 

5. Kerge ja õhuline metallmööbel

Metallmööbel on endiselt populaarne nii siseruumides kui välialadel.
Kerged metallkontruktsioonil aiatoolid ja diivanid võtavavad ka vähem ruumi ning sobivad hästi rõdule ja tuppa.

 

aksessuaarid

 

6. Aksessuaarid

Atmosfääri seovad tervikuks hästi valitud sisustuselemendid.  
Punutud korvid, pleedid, laternad, dekoratiivpadjad, taimed ja vaasid on lihtsad esemed, millega suveterrassile meeleolu luua.

 

välisvalgustid

 

7. Välisvalgustid

Kuigi suveõhtud on valgemad, on aastaringi pimedat aega Eestis palju. Välisvalgustid toovad koduõuele hubasust ning loovad samal ajal ka turvatunde. Lisaks erinevatele valgustitele maja seinal või aias, teevad atmosfääri õdusaks ka elav tuli, küünlad ja valgusketid.  

 

Loomulikult tahame me suvel võimalikult palju aega veeta värskes õhus. Selleks kujunda enda terrass või kortermaja rõdu nii, et sellest saaks justkui teine elutuba, kus hea lõõgastuda ja aega veeta.

Tutvu common.ee aiamööbli valikuga ning kujunda oma õueruum paigaks, kus veeta suve kõige meeldejäävamad hetked.